9 вересня в міській ПШБ смт.Томашгород було проведено інформаційну годину «Вода – символ життя». Захід проведено завідуючою ПШБ Грудень Ярославою Антонівною, яка проінформувала присутніх про функції води.
Вода — з найдавніших часів вода вважалася джерелом всякого життя: Гесіод та Фалес, одні з перших грецьких філософів, навчали, що вода — первісний елемент, з якого витворені всі речі, і з якого вони переважно й складаються.
Деякі сліди стародавніх поглядів трапляються і в наш час. Так, у Галичині можна почути вираз: "Вода — наша мама" на означення, що вода джерело всякого органічного життя (І. Франко "Приповідки", І, в. II. ст. 246).
У всіх світових традиціях вода є найголовнішим універсальним символом, який наділений різноманітними функціями. Визначення якості води мало вигляд живого начала, воду вважають першостихією світу.
Вода завжди знаходиться в русі.
Вода виступає в якості першооснови світу, символізує повноту можливостей, змішання елементів, що формують усе творіння.
Вода має живильну здатність — небесні води орошують Землю, щоб підтримувати життя на ній. Битви богів і героїв з міфічними сутностями, які захоплюють життєдайну воду - поширений сюжет у міфології.
В книзі книг Біблії вода ототожнюється з первозданним хаосом. Також вона виступає тут як символ живого благословення Божого. З іншого боку, вона представлена як зброя гніву Господнього (всесвітній потоп, Ноєвий ковчег) . Біблейський вираз «знаходитися в глибині води» означає страждати. В християнських традиціях вода фігурує у обряді хрещення, яке символізує очищення, обновлення та освячення в якості джерела життя. Занурення у воду означає повернення до першоначального стану, маючи на увазі смерть і знищення, а також відродження і установлення, оскільки Бог водою укріплює життєву силу.
Отже, вода у нашому житті керує багатьма гранями, необхідними та незамінними, бо вода — і є саме життя.
|