Неділя, 07.03.2021, 02:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Міська бібліотека-філія смт.Томашгород

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 130
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Селищна рада

Шановні друзі!
       Наш край славен своєю історією, багатий надрами та унікальною природою. Майже 100 років тому Томашгород розпочав свою історію з будівництва залізничної станції, яка була важливим транспортним центром нашого Поліського краю.
       Наша земля - це колиска працьовитих людей. Саме вони є домінантою успіху в економічному, духовному і культурному розвитку. Завдяки їм розвивається виробництво, впроваджуються нові форми господарювання. Далеко за межами району відомі наші промислові підприємства. З року в рік нарощують темпи виробництва: Відокремлений підрозділ Томашгородського кар'єроуправління ДП "УШІ УЗ", ВАТ "Томашгородський щебзавод", ДУП "Томашгородський кам'янодробарний завод" РУП "Дорбудіндустрія"...Успішно працюють підприємства малого та середнього бізнесу. Плекають нові таланти, трудову та інтелектуальну зміну наші педагоги, завжди на варті наші медичні працівники, дбають про здоров'я як підростаючого покоління, так і працездатного населення, пенсіонерів.
       Найбільше багатство нашого краю - щирі, гостинні люди. Серед них немало справжніх професіоналів в усіх галузях народного господарства, талановитих майстрів та художників. Тож, щиро запрошуємо Вас до Томашгороду!
       Ми завжди раді як вітчизняним, так і закордонним гостям. Ви відчуєте радість спілкування з природою, доторкнетеся душею до історії нашого краю. Ви переконаєтеся, що наш край не лише для відпочинку, а також для примноження свого потенціалу, зустрічей із цікавими людьми та для ділових пропозицій.
З повагою, Віктор Аксьонов, 
голова Томашгородської селищної ради.

     Томашгородська селищна рада - одна з найбільших за територією та промисловим потенціалом рада Рокитнівського району. Вона розташована в західній частиш району на площі 13309,6 га, межує з Рокитнівською, Томашгородською сільськими радами. До складу ради входять три населені пункти: смт. Томашгород, н.п. Заверіччя та Крута, в яких проживає 2556 чоловік.
       Селище міського типу Томашгород - один із найбільших населених пунктів Рокитнівського району, розміщений на відстані 15 км. від районного центру. Через селище проходить залізнична магістраль Київ-Сарни-Ковель, діє постійне автобусне сполучення з містами Сарни, Рівне, Київ.
     Територія,на якій розташоване селище міського типу Томашгород, була названа Красноградкою, перша згадка відноситься до кінця XIX століття. Томашгород як населений пункт виник у 90-х роках XIX століття в зв'язку з будівництвом залізниці Київ-Ковель(1899-1902). За переказами корінних жителів на той час урядником сіл Сехи, Єльно, Ломськ, Крута Слобода був призначений Сарненським повітовим органом влади житель села Сехи Томаш Гіс. Він повинен був жити в місті, але міста не було, тому було організовано будівництво приватних фольварків на території сучасного Томашгорода. Особливо швидко почалося заселення Томашгорода під час будівництва залізниці Київ-Ковель. Місцевість була багатою на будівельний граніт, торф, багату фауну та флору. Навколишні ліси на початок ХХст. належали поміщикові Станіславу Шичевському. Люди займалися різними промислами: добували смолу, обробляли дерево. Оплата праці була низькою, техніка безпеки - примітивною.
     В 1919 році після Ризької мирної угоди поляки стали повноправними господарями, Томашгород увійшов до складу Польського воєводства. У вересні 1939 року в селище ввійшли радянські війська. Під час Другої світової війни жителі Томашгорода воювали на фронтах, в парти¬занських загонах. 7 січня 1944 року селище визволили від німецько-фашистських загарбників воїни 143 стрілецької дивізії 13 армії. Після війни розпочалося розбудова народного господарства. Історія Томашгородського краю розпочала свій новий відлік часу. Статус селища Томашгород отримав у 1959 році.
 
 

      Вигідне географічне та транспортне положення, багаті природні, матеріальні та трудові ресурси визначають в повній мірі сучасний характер народногосподарського комплексу Томашгородської селищної ради. Основна продукція промисловості - щебенева продукція, бруківка, лісосировина, пиломатеріали, столярні вироби, металоконструкції тощо.
      В економіці селищної ради провідне місце займають вісім промислових підприємств, 10 підприємств малого та середнього бізнесу, 7 підприємців. Серед найбільших промислових підприємств: ВАТ "Томашгородський щебзавод", ДУП "Томашгородський кам'янодробарний завод" РУП "Дорбудіндустрія", ВСПЛЗ "Томашгородський щебзавод №5".
     Шість кам'янодробарних підприємств із року в рік збільшують обсяги виробництва, розробляючи родовища гранітів, кварцевих діоритів, габро-діабазів з метою видобутку будівельного каменю для виробництва фракційного щебеню.

     Торгівельне обслуговування населення Томашгородськоі' селищної ради здійснюють Рокитнівське ССТ, КП Сарненської торгової бази "Облкооплісбудторг" та 14 об'єктів приватної форми власності. Діє три заклади громадського харчування, з яких один -Рокитнівського ССТ, 2 - приватні. Побутові послуги населенню ради надають ТзОВ "Русичі", Будинок побуту та житлово-комунальне підприємство ПП "Аква Сервіс Томашгород".
     В Томашгородській селищній раді функціонує Томашгородська лікарська амбулаторія загальної практики (сімейної медицини), ФАПи Заверіччя та Крута Слобода. Працює аптека №78 ВАТ "Рокитнівська ЦРА №13". Продовжується постійна робота над покращенням матеріальної бази медичної мережі ради.
 
                                      

     На території Томашгородської селищної ради діє дві школи, в яких навчально-виховний процес забезпечують 53 вчителів. В 2000 році відкрито заклад нового типу: Томашгородський ліцей, який в 2004-2005 - реорганізовано в НВК школу І-Ш ступенів-ліцей. Щороку в школах відкри¬ваються класи поглибленого вивчення предметів, де учні здобувають основи знань з природничого, фізико-математичного та спортивного напрямків.
     Дошкільним вихованням займаються 58 педагогічних працівників у двох дошкільних закладах «Сонечко» та «Калинка».
       Навички естетичних знань прищеплюють вчителі філії Рокитнівської музичної школи. Культурно-освітню роботу серед населення проводять пра¬цівники Томашгородського клубу, клубу Крута Слобода, а також спеціалісти Томашгородської публічної міської бібліотеки та двох пришкільних бібліотек.

     На території Томашгородської селищної ради проживає 751 юнаків та дівчат віком від 18 до 35 років, 12 дітей-івалідів та 3 дітей-сиріт, в 46 багатодітних родинах виховується 158 дітей. Вирішенням проблем молоді, організацією змістовного відпочинку, профілактикою негативних тенденцій в молодіжному середовищі опікуються спеціалісти Томашгородського культурно-дозвіллєвого комплексу, створеного рішенням селищної ради в 2002 році та Молодіжного центру, відкритого за підтримки Чорно¬бильської програми Відродження та розвитку ПРООН в Україні.
     В селищі функціонує Томашгородський селищний стадіон та спортивний майданчик Крутої Слободи, що дає змогу займатися різними видами спорту всім віковим категоріям населення. Томашгородці беруть активну участь в спортивному житті району та області, в їхньому арсеналі нагороди зі спортивних змагань різних рівнів - від районних і до всеукраїнських.
       В смт. Томашгород діють релігійні громади різних конфесій, зокрема, громади Української православної церкви, Римо-Католицької та Християн Віри Євангельської.
 
 
Наша адреса:
34240, Україна
Рівненська область,
Рокитнівський район,
смт. Томашгород,
вул. Соборна
,22.

Т/ф. - 8(03635)26-2-09,
26-2-59, 26-20-32.


E-mail: tsr@smartinter.net
Веб-сайт: http://tomash.rvadmin.gov.ua/
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031