Неділя, 22.12.2024, 13:11
Вітаю Вас Гість | RSS

Міська бібліотека-філія смт.Томашгород

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 136
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2015 » Березень » 30

     19 березня в міській публічно-шкільній  бібліотеці смт. Томашгород відбулося перше засідання літературної світлиці «Що є життя - поезія чи проза». На ньому обговорювалася ідея створення світлиці, її учасники, зміст засідань та інші організаційні питання. Було  вибрано назву, керівників та вирішено запросити взяти участь в засіданнях усіх жителів, які пишуть вірші чи прозові твори.

     Кожне засідання планується присвячуватись письменникам-ювілярам України, тобто на кожному засіданні присутніх будуть знайомити з життєвим та творчим шляхом  письменника-іменинника того місяця, в якому відбуватиметься зустріч.              

      Перше засідання було присвячене видатній українській поетесі - шістдесятниці Ліні Костенко, бо саме в цей день їй  виповнилося 85 років.

     Завідуюча бібліотекою, Грудень Ярослава Антонівна, познайомила з життєвим та творчим шляхом поетеси.

-       Українська поетеса Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року в Ржищеві Київської області. Свою першу поетичну збірку "Проміння землі" Костенко видала у 1957 році. З 1961 до 1977 року її твори не друкувались через активну участь Костенко у русі шістдесятників, однак її поезія поширювалась "самвидавом". Серед найвідоміших творів Костенко – поеми "Берестечко", "Маруся Чурай", збiрки поезії "Вiтрила", "Сад нетанучих скульптур", а також перший прозовий роман "Записки сумашедшого",  який вона написала у 2010 році.

      Саме засідання проходило в дружному колі приємного спілкування. Місцеві поети Олена Василівна Горпиніч та Валентина Михайлівна Шнайдер зачитували свої нові вірші,  ділились планами на майбутнє. Бібліотекар шкільного відділу Ірина Лавренюк розповіла  про те,  як вона познайомилася з чудовими віршами  Валентини Михайлівни  і як вмовила показати свої вірші. Тепер Валентина Михайлівна разом з Іриною Олексіївною готують підбірку віршів для друкування книжки.

      Вірші Валентини Михайлівни дуже милозвучні і змістовні. Сама поетеса говорить: «Я що бачу, про те я й пишу…».  У поезіях Валентини Михайлівни також закладений виховний підтекст, так як вона працює вчителем світової  літератури  в Томашгородському НВК.

Діти – наше майбутнє

Дітей напризволяще ми не повинні залишати

Дорослі мають  це запам’ятати.

На вулиці тепер їх так багато,

А в кожного з них, мабуть, є і мама, і тато.

 

... Читати далі »

Категорія: | Переглядів: 619 | Додав: WWWWW_W | Дата: 30.03.2015 | Коментарі: (0)  

     23 березня в м. Києві у конференц – залі «Президент Готелю» відбулося заключне Засідання регіонального Проекту ООН «Міжнародна науково – інформаційна мережа з питань Чорнобиля». На Засідання була запрошена керівник ІКЦ Грудень Ярослава Антонівна (завідуюча міською бібліотекою смт.Томашгород)

     Регіональний проект організацій системи ООН «Міжнародна науково – інформаційна мережа з питань Чорнобиля» (International Research and Information Network , ICRIN) успішно впроваджувався на територіях України, Білорусії та Російської Федерації з 2009 року.

     Мета проекту  - інформування населення про безпечне проживання на територіях, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а також адаптація найновішої наукової інформації щодо наслідків аварії до потреб населення, представлення її у вигляді практичних порад. Проект здійснювався зусиллями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ),  Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), Програми розвитку ООН (ПРООН)  та урядів трьох країн, що найбільше постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Під час Заключного Засідання були представлені результати та досвід Проекту, його значення для відродження та розвитку територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та обговорені подальші механізми поширення інформації.

     Заключне Засідання проходило за такою программою:

Виступи:

- Світлана Сова, замісник начальника відділу Чорнобильських програм державного агенства України по керуванню зони;

- Геннадий Ласута, Замісник Міністра  Надзвичайних  Ситуацій  Республіки  Білорусь;

- Оксана Лещенко, Програмний спеціаліст, ПРООН;

«Огляд Міжнародної технічної  допомоги направленної на відродження територій постраждалих від  Чорнобильської катастрофи»;

- Олександр Бродский, Президент НПО «Розвиток  і  навколишнє середовище»

     «Досягнення  і досвід проекту: доповіді  представників  партнері  по втіленню  проекта (ІКТ-центри із Білорусії, Російської Федерацїї, України)»

... Читати далі »

Категорія: | Переглядів: 534 | Додав: WWWWW_W | Дата: 30.03.2015 | Коментарі: (0)  

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031